GRM155R61C273JA01D
Mfr.Part #
GRM155R61C273JA01D
Description
CAP CER MLCC
500μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
85°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
27nF
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Dielectric :
X5R
Tolerance :
5%
Length :
1mm
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
16V
Surface Mount :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Datasheets
GRM155R61C273JA01D
Murata Electronics GRM155R61C273JA01D
27nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0402