GRM155R61A683JA01J
Mfr.Part #
GRM155R61A683JA01J
Description
CAP CER MLCC
Capacitance :
68nF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ROHS3 Compliant
Dielectric :
X5R
Operating Temperature (Max) :
85°C
Length :
1mm
2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
5%
Mounting Feature :
Surface Mount
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Tape and Reel (TR)
Datasheets
GRM155R61A683JA01J
Murata Electronics GRM155R61A683JA01J
68nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0402