GRM155R61A563JA01D
Mfr.Part #
GRM155R61A563JA01D
Description
CAP CER MLCC
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Min) :
-55°C
2
Dielectric :
X5R
Voltage - Rated DC :
10V
Capacitance :
56nF
Tolerance :
5%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
1mm
Multilayer :
Operating Temperature (Max) :
85°C
EAR99
Datasheets
GRM155R61A563JA01D
Murata Electronics GRM155R61A563JA01D
56nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0402