GRM155R61A473JA01J
Mfr.Part #
GRM155R61A473JA01J
Description
CAP CER MLCC
Capacitance :
47nF
Temperature Characteristics Code :
X5R
Mounting Feature :
Voltage - Rated DC :
10V
Dielectric :
X5R
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Tolerance :
5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Max) :
85°C
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Package / Case :
Length :
1mm