GRM155R61A333MA01D
Mfr.Part #
GRM155R61A333MA01D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
33nF
Length :
1mm
e3
Mounting Feature :
500μm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
500μm
Dielectric :
X5R
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated DC :
10V
HTS Code :
Tolerance :
20%
Operating Temperature (Max) :
85°C
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height :
0.5mm
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
GRM155R61A333MA01D
Murata Electronics GRM155R61A333MA01D
33nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402