GRM155R60G684ME01D
Mfr.Part #
GRM155R60G684ME01D
Description
CAP CER MLCC
Tolerance :
20%
Temperature Characteristics Code :
X5R
Length :
1mm
Dielectric :
X5R
Operating Temperature (Max) :
85°C
yes
Mounting Feature :
Voltage - Rated DC :
4V
500μm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitance :
680nF
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Datasheets
GRM155R60G684ME01D
Murata Electronics GRM155R60G684ME01D
680nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402