GRM155C81H683KE14D
Mfr.Part #
GRM155C81H683KE14D
Description
CAP CER MLCC
Temperature Characteristics Code :
X6S
Length :
1mm
Operating Temperature (Max) :
105°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
22% ppm/°C
Surface Mount :
yes
Dielectric :
X6S
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
68nF
500μm
Height :
0.5mm
Multilayer :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Thickness :
500μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
GRM155C81H683KE14D
Murata Electronics GRM155C81H683KE14D
68nF Ceramic Capacitor 10% 22% ppm/°C 2 Terminations 0402