GRM155C81C474ME01D
Mfr.Part #
GRM155C81C474ME01D
Description
CAP CER MLCC
Voltage - Rated DC :
16V
Temperature Characteristics Code :
X6S
2
Height :
0.5mm
Operating Temperature (Max) :
105°C
Length :
1mm
Tolerance :
20%
Capacitance :
470nF
Dielectric :
X6S
Temperature Coefficient :
22% ppm/°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C