GRM155C80J564KE15J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GRM155C80J564KE15J
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
22% ppm/°C
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
500μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature (Max) :
105°C
Voltage - Rated DC :
6.3V
Capacitance :
560nF
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
10%
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Length :
1mm
Package / Case :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
500μm
Temperature Characteristics Code :
X6S
Dielectric :
X6S
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
GRM155C80J564KE15J
Murata Electronics GRM155C80J564KE15J
560nF Ceramic Capacitor 10% 22% ppm/°C 2 Terminations 0402