GRM155C80J154ME01D
Mfr.Part #
GRM155C80J154ME01D
Description
CAP CER MLCC
10 Weeks
Dielectric :
X6S
Temperature Coefficient :
22% ppm/°C
yes
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
150nF
Voltage - Rated DC :
6.3V
HTS Code :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
105°C
Tolerance :
20%
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Height :
0.5mm
Width :
500μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Length :
1mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
GRM155C80J154ME01D
Murata Electronics GRM155C80J154ME01D
150nF Ceramic Capacitor 20% 22% ppm/°C 2 Terminations 0402