GRM155C80G684ME19J
Mfr.Part #
GRM155C80G684ME19J
Description
CAP CER MLCC
Tolerance :
20%
Operating Temperature (Max) :
105°C
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric :
yes
Height :
0.5mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Voltage - Rated DC :
4V
HTS Code :
Package / Case :
Temperature Coefficient :
22% ppm/°C
yes
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Width :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Length :
1mm
Capacitance :
680nF
EAR99
Datasheets
GRM155C80G684ME19J
Murata Electronics GRM155C80G684ME19J
680nF Ceramic Capacitor 20% 22% ppm/°C 2 Terminations 0402