GRM155C80G564ME19J
Mfr.Part #
GRM155C80G564ME19J
Description
CAP CER MLCC
Capacitance :
560nF
Operating Temperature (Max) :
105°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Temperature Coefficient :
22% ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
4V
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
20%
Width :
10 Weeks
Mounting Feature :
500μm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Dielectric :
Package / Case :
Length :
1mm
X6S
Datasheets
GRM155C80G564ME19J
Murata Electronics GRM155C80G564ME19J
560nF Ceramic Capacitor 20% 22% ppm/°C 2 Terminations 0402