GRM155C80G225ME15J
Mfr.Part #
GRM155C80G225ME15J
Description
CAP CER MLCC
Capacitance :
2.2μF
Tolerance :
20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Thickness :
500μm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Dielectric :
X6S
Voltage - Rated DC :
4V
X6S
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
JESD-609 Code :
e3
Length :
1mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
22% ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Max) :
105°C
Width :
500μm
Datasheets
GRM155C80G225ME15J
Murata Electronics GRM155C80G225ME15J
2.2μF Ceramic Capacitor 20% 22% ppm/°C 2 Terminations 0402