GRM155C80G124ME01J
Mfr.Part #
GRM155C80G124ME01J
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Max) :
105°C
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Thickness :
500μm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
EAR99
Dielectric :
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Temperature Coefficient :
22% ppm/°C
Length :
1mm
Capacitance :
120nF
Tolerance :
20%