GRM155C71H333KE19D
Mfr.Part #
GRM155C71H333KE19D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
33nF
Min Operating Temperature :
-55°C
Material :
Ceramic
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Package / Case :
Length :
1mm
Temperature Characteristics Code :
X7S
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Pins :
2
Dielectric :
X7S
Tolerance :
10%
Width :
500μm
Height :
550μm
Voltage - Rated DC :
50V
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
GRM155C71H333KE19D
Murata Electronics GRM155C71H333KE19D
33nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations 0402