GRM1557U1H9R3DZ01D
Mfr.Part #
GRM1557U1H9R3DZ01D
Description
CAP CER 9.3PF 50V U2J 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1mm
Capacitance :
9.3pF
Width :
0.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Compliant
Murata Electronics GRM1557U1H9R3DZ01D
GRM 9.3pF Ceramic Capacitor ±0.5pF U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1557U1H9R3DZ01D Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is U2J.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
GRM1557U1H9R3DZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V