GRM1557U1H8R1CZ01D
Mfr.Part #
GRM1557U1H8R1CZ01D
Description
CAP CER 8.1PF 50V U2J 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
8.1pF
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
0.5mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1mm
Pbfree Code :
yes
Murata Electronics GRM1557U1H8R1CZ01D
GRM 8.1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1557U1H8R1CZ01D Overview
A program's size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm for this device.Its coefficient is U2J and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
GRM1557U1H8R1CZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V