GRM1557U1H8R0DZ01D
Mfr.Part #
GRM1557U1H8R0DZ01D
Description
CAP CER 8PF 50V U2J 0402
Capacitance :
8pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1mm
Tolerance :
±0.5pF
Width :
0.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Murata Electronics GRM1557U1H8R0DZ01D
GRM 8pF Ceramic Capacitor ±0.5pF U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1557U1H8R0DZ01D Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
GRM1557U1H8R0DZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V