GRM1557U1H6R4DZ01D
Mfr.Part #
GRM1557U1H6R4DZ01D
Description
CAP CER 6.4PF 50V U2J 0402
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Tolerance :
±0.5pF
Width :
0.5mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1mm
Capacitance :
6.4pF
Murata Electronics GRM1557U1H6R4DZ01D
GRM 6.4pF Ceramic Capacitor ±0.5pF U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1557U1H6R4DZ01D Overview
A 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is U2J.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
GRM1557U1H6R4DZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V