GRM1557U1H6R3DZ01D
Mfr.Part #
GRM1557U1H6R3DZ01D
Description
CAP CER 6.3PF 50V U2J 0402
Length :
1mm
Capacitance :
6.3pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
0.5mm
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Murata Electronics GRM1557U1H6R3DZ01D
GRM 6.3pF Ceramic Capacitor ±0.5pF U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1557U1H6R3DZ01D Overview
This device's program size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 50V can be used for operation.
GRM1557U1H6R3DZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V