GRM1557U1H4R5CZ01D
Mfr.Part #
GRM1557U1H4R5CZ01D
Description
CAP CER 4.5PF 50V U2J 0402
Capacitance :
4.5pF
Length :
1mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±0.25pF
Width :
0.5mm
Murata Electronics GRM1557U1H4R5CZ01D
GRM 4.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1557U1H4R5CZ01D Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is U2J.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
GRM1557U1H4R5CZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V