GRM1557U1H360JZ01D
Mfr.Part #
GRM1557U1H360JZ01D
Description
CAP CER 36PF 50V U2J 0402
Tolerance :
±5%
Length :
1mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
36pF
Width :
0.5mm
500μm
Murata Electronics GRM1557U1H360JZ01D
GRM 36pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1557U1H360JZ01D Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
GRM1557U1H360JZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V