GRM1557U1A222JA01D
Mfr.Part #
GRM1557U1A222JA01D
Description
CAP CER 2200PF 10V U2J 0402
Width :
0.5mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
U2J
Length :
1mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
10V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness :
558.8μm
Material :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±5%
Murata Electronics GRM1557U1A222JA01D
GRM 2200pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)