GRM1556T1H9R5CD01D
Mfr.Part #
GRM1556T1H9R5CD01D
Description
CAP CER 9.5PF 50V T2H 0402
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25pF
Temperature Characteristics Code :
T2H
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitance :
9.5pF
Temperature Coefficient :
T2H
Width :
0.5mm
Voltage - Rated DC :
50V