GRM1556T1H6R2DD01D
Mfr.Part #
GRM1556T1H6R2DD01D
Description
CAP CER 6.2PF 50V T2H 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Width :
0.5mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
1mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitance :
6.2pF
Tolerance :
±0.5pF
T2H
Murata Electronics GRM1556T1H6R2DD01D
GRM 6.2pF Ceramic Capacitor ±0.5pF T2H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1556T1H6R2DD01D Overview
A program's size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm for this device.Its coefficient is T2H and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
GRM1556T1H6R2DD01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with T2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V