GRM1556T1H2R2CD01D
Mfr.Part #
GRM1556T1H2R2CD01D
Description
CAP CER 2.2PF 50V T2H 0402
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
0402
Case Code (Metric) :
1005
500μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
0.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2.2pF