GRM1556T1H240JD01D
Mfr.Part #
GRM1556T1H240JD01D
Description
CAP CER 24PF 50V T2H 0402
0402 (1005 Metric)
Series :
GRM
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
24pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Characteristics Code :
T2H
Height :
Width :
0.5mm