GRM1556T1H220GD01D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GRM1556T1H220GD01D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 50V T2H 0402
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
22pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Depth :
500μm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :
T2H
Width :
0.5mm
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Thickness :
558.8μm
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Length :
1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±2%