GRM1556S1H9R1CZ01D
Mfr.Part #
GRM1556S1H9R1CZ01D
Description
CAP CER 9.1PF 50V S2H 0402
Length :
1mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
JESD-609 Code :
e3
Width :
0.5mm
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitance :
9.1pF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Murata Electronics GRM1556S1H9R1CZ01D
GRM 9.1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF S2H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1556S1H9R1CZ01D Overview
A program's size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm for this device.Its coefficient is S2H and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
GRM1556S1H9R1CZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with S2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V