GRM1556S1H7R9DZ01D
Mfr.Part #
GRM1556S1H7R9DZ01D
Description
CAP CER 7.9PF 50V S2H 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
7.9pF
Width :
0.5mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
1mm
ECCN Code :
EAR99
Murata Electronics GRM1556S1H7R9DZ01D
GRM 7.9pF Ceramic Capacitor ±0.5pF S2H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1556S1H7R9DZ01D Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is S2H.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
GRM1556S1H7R9DZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with S2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V