GRM1556S1H6R9CZ01D
Mfr.Part #
GRM1556S1H6R9CZ01D
Description
CAP CER 6.9PF 50V S2H 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
6.9pF
Tolerance :
±0.25pF
Width :
0.5mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Murata Electronics GRM1556S1H6R9CZ01D
GRM 6.9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF S2H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1556S1H6R9CZ01D Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
GRM1556S1H6R9CZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with S2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V