GRM1556S1H3R6CZ01D
Mfr.Part #
GRM1556S1H3R6CZ01D
Description
CAP CER 3.6PF 50V S2H 0402
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1mm
Capacitance :
3.6pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm