GRM1556S1H2R5CZ01D
Mfr.Part #
GRM1556S1H2R5CZ01D
Description
CAP CER 2.5PF 50V S2H 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
2.5pF
Width :
0.5mm