GRM1556R1H1R3CD01D
Mfr.Part #
GRM1556R1H1R3CD01D
Description
CAP CER 1.3PF 50V R2H 0402
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1mm
Temperature Characteristics Code :
R2H
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitance :
1.3pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
R2H
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF