GRM1555C2A9R9CA01D
Mfr.Part #
GRM1555C2A9R9CA01D
Description
CAP CER 9.9PF 100V C0G/NP0 0402
Ceramic Capacitors
Height :
500μm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Mount :
Surface Mount
Weight :
6.010099mg
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
9.9pF
Width :
0.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
e3
Composition :
Ceramic
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Murata Electronics GRM1555C2A9R9CA01D
GRM 9.9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)