GRM1555C2A8R9DA01J
Mfr.Part #
GRM1555C2A8R9DA01J
Description
CAP CER 8.9PF 100V C0G/NP0 0402
Tolerance :
±0.5pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
8.9pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Multilayer :
yes
Weight :
6.010099mg
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Width :
0.5mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
1mm