GRM1555C2A6R4CA01J
Mfr.Part #
GRM1555C2A6R4CA01J
Description
CAP CER 6.4PF 100V C0G/NP0 0402
Width :
0.5mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
6.010099mg
Voltage - Rated DC :
100V
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Dielectric :
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitance :
6.4pF
Length :
1mm
GRM
Murata Electronics GRM1555C2A6R4CA01J
GRM 6.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)