GRM1555C2A3R4CA01J
Mfr.Part #
GRM1555C2A3R4CA01J
Description
CAP CER 3.4PF 100V C0G/NP0 0402
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Capacitance :
3.4pF
Width :
0.5mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Weight :
6.010099mg
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Thickness :
558.8μm
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
1mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.25pF
Murata Electronics GRM1555C2A3R4CA01J
GRM 3.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)