GRM1555C2A3R1CA01D
Mfr.Part #
GRM1555C2A3R1CA01D
Description
CAP CER 3.1PF 100V C0G/NP0 0402
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated DC :
100V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
C0G
Composition :
Ceramic
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Capacitance :
3.1pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
GRM
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
500μm
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm