GRM1555C2A300JA01J
Mfr.Part #
GRM1555C2A300JA01J
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Material :
Ceramic
Pbfree Code :
yes
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Capacitance :
30pF
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Thickness :
500μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
5%
Length :
1mm
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Multilayer :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Width :
500μm
Height :
550μm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
C0G
Surface Mount :
Datasheets
GRM1555C2A300JA01J
Murata Electronics GRM1555C2A300JA01J
30pF 100V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402