GRM1555C1H9R3BA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H9R3BA01D
Description
CAP CER 9.3PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance :
±0.1pF
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Width :
0.5mm
Surface Mount
Length :
1mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Capacitance :
9.3pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Murata Electronics GRM1555C1H9R3BA01D
GRM 9.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)