GRM1555C1H911GA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H911GA01D
Description
CAP CER 910PF 50V C0G/NP0 0402
Voltage - Rated DC :
50V
GENERAL PURPOSE
Width :
0.5mm
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
910pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Radiation Hardening :
No
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Tolerance :
±2%
Murata Electronics GRM1555C1H911GA01D
GRM 910pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)