GRM1555C1H8R9CA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H8R9CA01D
Description
CAP CER 8.9PF 50V C0G/NP0 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
C0G
Width :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated DC :
50V
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1mm
Capacitance :
8.9pF
Murata Electronics GRM1555C1H8R9CA01D
GRM 8.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)