GRM1555C1H8R7CZ01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H8R7CZ01D
Description
CAP CER 8.7PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance :
8.7pF
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Pure Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Tolerance :
±0.25pF
C0G NP0
Murata Electronics GRM1555C1H8R7CZ01D
GRM 8.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1555C1H8R7CZ01D Overview
A program's size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
GRM1555C1H8R7CZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V