GRM1555C1H8R6CA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H8R6CA01D
Description
CAP CER 8.6PF 50V C0G/NP0 0402
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.5mm
Tolerance :
±0.25pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Length :
1mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm