GRM1555C1H8R4BA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H8R4BA01D
Description
CAP CER 8.4PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance :
8.4pF
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Length :
1mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
yes
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Width :
0.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
No
Murata Electronics GRM1555C1H8R4BA01D
GRM 8.4pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)