GRM1555C1H8R3DA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H8R3DA01D
Description
CAP CER 8.3PF 50V C0G/NP0 0402
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
HTS Code :
Width :
0.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
8.3pF
TR, Paper, 7 Inch
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Length :
1mm