GRM1555C1H8R2DZ01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H8R2DZ01D
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0402
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1mm
C0G NP0
HTS Code :
Tolerance :
±0.5pF
REACH SVHC :
No SVHC
Capacitance :
8.2pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
0.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
TR, Paper, 7 Inch
Voltage :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM1555C1H8R2DZ01D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Package / Case:0402 (1005 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:50V, GRM1555C1H8R2DZ01D pinout, GRM1555C1H8R2DZ01D datasheet PDF, GRM1555C1H8R2DZ01D amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM1555C1H8R2DZ01D ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM1555C1H8R2DZ01D
GRM 8.2pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1555C1H8R2DZ01D Overview
A program's size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
GRM1555C1H8R2DZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V