GRM1555C1H8R0CA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H8R0CA01D
Description
CAP CER 8PF 50V C0G/NP0 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.5mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
8pF
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lead Free :
Lead Free
Length :
1mm