GRM1555C1H820JZ01J
Mfr.Part #
GRM1555C1H820JZ01J
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0402
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
82pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
0.5mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm